Muhabbet

Pazartesi sendromu. Hayatın suçunu pazartesiye atmak

Bugün o gün. Evet o nefret edilen ve tatilden dönüşün resmileştiği o gün. Pazartesi kültürümüzde nefret edilen gün konusunda açık ara önde. O kadar nefret edilir ki, sanırsınız Pazartesi’yi kaldırıp, salı’dan başlasalar haftaya her şey düzelecek. Gelin samimi olalım ve neden Pazartesi günlerini sevmediğimizi konuşalım. Pazartesi demek iş demektir. İş ise çalışmak ve mesai denen saatsel kavramın içini doldurmak ile maaş almak demektir. Maaş kısmı dışındaki şeyleri seven çok az insan vardır. Zaten bu az insanlarda Pazartesi’yi sıradan bir gün olarak görürler. Peki neden nefret ederiz Pazartesi’nden.

Samimi olarak ilk söylemem gereken şey şu. Eğer siz sadece para kazanmak için çalışıyor ve işinizi sevmiyorsanız, Pazartesi’yi sevmemeniz çok doğru bir yaklaşım. Çünkü sevmediğiniz bir şeyi yapmaya ve daha da çok yapmaya bugün devam edeceksiniz. İşlerini sevmeyen milyonların yarattığı ruhsal enerji nedeni ile negatif düşünmeye yatkın olan herkesin paylaştığı bir kaygıya dönüşüyor Pazartesi. Pazartesi günü bir kabus, rüyadan uyanış veya siz ismini ne koyarsanız o oluyor. Ama nedenini anlayınca sorunun Pazartesi’nde olmadığını anlayabilirsiniz. Pazartesi tamamen sıradan bir gün. Hatta diğer günlere göre bir avantajı da var. O ilk gün. Yani başlamak için, başlayışları tasarlamak için, yeni olmak için ilk gün. Bugünden nefret etmek yerine bunu kendinize ait bir gün olarak algılamakta sizin elinizde. Ama anlamanız gereken şu. İşinizi sevmiyor, sırf para kazanmak için bu işi yapıyorsunuz. Pazartesi’nin bunda bir suçu yok. O diğer günler gibi bizim belirlediğimiz bir zaman dilimi sadece. Nefretinizi hak edecek bir şey yapmıyor. Haaaaa tabi bir de sosyal medya’da paylaşacak iyi bir malzeme. Çağımızın iletişimi artık bu yolla sağlanıyor. Düşmana mertçe telefon açıp açık açık konuşmak yerine instagram’dan bir laf sokmalı aforizma atıyoruz bitti. Neyse bu başka yazının konusu olsun.

Pazartesi’yi yargılamayın. Seçimlerinizi ve hayatını yargılayın. Aynı benim yaptığım gibi…

 

[yasr_visitor_multiset setid=1]
Etiketler

Benzer Bloglar

1 thought on “Pazartesi sendromu. Hayatın suçunu pazartesiye atmak”

  1. OOO başkan tekrar başlamışsın yazmaya. Valla garip adamsın. Bu blogda umarım uzun süreli yazarsın. Garip fikirlerin garip adamı :DDDDD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu da ilginizi çekebilir

Close

Adblock yüzünden grüntülenemiyor. Lütfen Adblock kapatınız.

Please consider supporting us by disabling your ad blocker