Muhabbet

Bu Havalar Normal Değil

Malumunuz havalar saçma sapan şekilde ilerlemeye devam ediyor. Özellikle dün gece şimşek yıldırım dansı abartı gök gürültüsü ve düzensiz yağmur herkesi şaşırtmıştır muhtemelen. Bu durum normal olarak görülemeyecek bir durumdur. Özellikle 30 yıldır yaşadığım İstanbul’da bu mevsimde bu hava gerçekten çok abesle iştigal. bu duurm Dünya’nın bazı noktalarında bazı değişikliklerin olduğunun kanıtı bence. Mesela küresel ısınma dedikleri mevzu bu olayın direk nedeni olabilir. Eriyen buzullar gezegenin soğuma şansını daha da azaltıyor. Buzullar eridikçe ortalama sıcaklı yükseliyor ve havada oluşan aşırı nem ise acayip hava olaylarına neden oluyor. Dün gece gök gürültülerini dinledim. bildiğiniz  gökyüzü yırtılacak gibiydi. Bu kadar keskin ve sert hava koşullarında bu mevsimin yaz duygusu vermesi mümkün değil.

Başka bir teorim daha var bu konuda. Bu da Nasa’nın Planet X dediği, benim gibi tarih meraklılarının da Nibiru dediği 12. gezegenin Güneş sistemine girmesinden kaynaklanan etkileri yaşıyoruz. 3600 yılda bir tam turunu yapan Nibiru’nun 2012 Aralık ayında sistemimize girdiği ve 6 yıl sonrasında bize daha da yaklaştığı düşünüyorum. Dünya’mızdan 4 kat daha büyük olan bu gezegenin yarattığı kütle çekim etkisi ile gözlerimiz ile göremeyeceğim etkileri Dünya’mızın içlerinde yaşanıyor. Bu etkilerin en başlıcası dünya’nın manyetik alanını etkileyerek alışılmış olan zaman dilimlerini sarsması. Örnek olarak sıcaktan kavrulmamız gerekirken, muson yağmurları ile eşdeğer yağışların bizim gibi orta kuşak olan bir ülkede yer alması.

Benim ki fanteziden ibaret olabilir. Ama bilim dünyasının bundan 10 yıl önce fantezi dediği bir çok şey gibi buda her an gerçek olabilir. Dünya’nın kitlesel yok oluşlarının takvimine bakınca bu yaşananlar, yeni bir kitlesel yok oluşun seslerimi bende merak ediyorum. Ama Nibiru’yu görmeden gidersem vallahi gözüm açık kalır.

Etiketler

Benzer Bloglar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu da ilginizi çekebilir

Close

Adblock yüzünden grüntülenemiyor. Lütfen Adblock kapatınız.

Please consider supporting us by disabling your ad blocker