Kitaplar

Aeden – Akilah Azra Kohen

O kadar insancıl bir şekilde başlıyor ki hikaye, yüreğinizi ısıtan, iliklerinize kadar huzurlu hissetmenizi sağlayan bir duygu kaplıyor benliğinizi. Sonrada farklı farklı yaratık isimleri ve Aeden ismini duyunca insan fantastik ama gerçek olması için bir çok şeyi feda edebileceği bir Dünya’da buluyor kendini. İnsan olmanın temel erdemlerinin ve üstün insan özelliklerinin sahibi olan güzel ailemizde her şey o kadar sıradan ve güzel ki. Durmadan meditatif eylemlerde bulunan bu ailede herkesin temel sorusu belli. Nasıl daha üst seviye bir insana dönüşürüm.

Hikaye kahramanlarımızın etrafında şekilleniyor. Ama zaman ve mekan kurgusu alışılmışın dışında olduğundan dolayı sürükleyici bir sıradanlık var kitapta. Ben okurken çok beğendiğim yerlerden sonra şimdi muhtemelen böyle olacak diyerek okudum kitabı. Bana pek yanıltıcı veya sürprizli bir kitap olarak görünmedi. Yani tahmin edebildim gidişatı. Ve açıkça konuşmak gerekir ise hikaye bir yerden sonra yaşadığımız Dünya’ya gelince kitaba ilgimi kaybettim. Evet ilk girişi beni çok etkiledi. Belli ki beni uzay merakım nedeni ile bu kadar etkilendim. Ben hayatım boyunca başka gezegenlerde yaşayan uygarlıkların bir gün bizimle iletişime geçeceğine inandım. Bundan dolayı zayıf yönlerimden biri uzay materyalleridir.

Hikaye anlamında gayet başarılı bir girişi olan kitap, ileri sayfalarda insana özgü tasaların ve kaygıların içine düşüyor. Ama insan ve insanımsı kavramlarını çok beğendim. Gezegenleri ile barış içinde yaşayan insanların bunu gerçekleştirirken, bizim neleri gerçekleştiremediğimizi gözlemledim. Enerjisel yolculuğa inanan insanlar için tatmin edici bir çok öğe var kitapta. Benim en güzel buduğum yönü ise zihinsel iletişimin anlatıldığı anlardı. Dedim ya ben bilim kurgu admaıyım ondan galiba…

Akila Azra Kohen hakkında hadsizlik yaparak buraya yorumlar yazmayacağım. Rüştünü ispat etmiş bir insanın eseri. Kaldı ki sayın KOhen ile buluşsam çok zevkli gezegen ve uzay sohbetleri edebileceğimizi farkettim.

 

Editör Değerlendirmesi

Kapak Tasarım - 9.6
Yazım Dili - 8.7
Kurgu - 7.6
Karakterler - 8.1

8.5

10

Etiketler

Benzer Bloglar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu da ilginizi çekebilir

Close

Adblock yüzünden grüntülenemiyor. Lütfen Adblock kapatınız.

Please consider supporting us by disabling your ad blocker